20180601 114059Na OŠ Šempas imamo v šolskem letu 2017/18 14 zlatih značkarjev. Učenci, ki so vsa leta osnovne šole sodelovali pri bralni znački in si tako prislužili naziv zlatega bralca so: Matija Pavlič, Kaja Gleščič, Tina Strel, Nina Makarovič, Nina Pelicon, Tjaš Pečenko, Maj Špacapan, Tadej Simonič, Filip Krševan, Jakob Krševan, Sabina Vidmar, Teja Kodrič, Marko Preradović in Andraž Krkoč. V petek, 1. 6. 2018, so se udeležili prireditve za zlate bralce v Cankarjevem domu v Ljubljani. V dar bodo prejeli delo BARŽ ≡ KONS Srečka Kosovela. Knjigo je ilustriral Damijan Stepančič. Na prireditvi, ki jo je povezoval Boštjan Gorenc – Pižama, sta sodelovala še Andrej Rozman Roza in Anja Štefan, z glasbo pa sta dogodek popestrila Janez Dovč in Boštjan Gombač.
Vsem našim zlatim bralcem iskrene čestitke! naj bo tudi v prihodnje knjiga vaša dobra prijateljica!

Zapisala: Edica Klanjšček Schlegel