Varstvo vozačev – pravila

1. Učenec, ki je vključen v varstvo vozačev, se po končanem pouku kulturno javi učitelju oz. učiteljici in počaka na odhod avtobusa. Učitelj ne more in ni dolžan iskati učencev in jih voditi k varstvu.
  2. Na odhod avtobusa čaka v učilnici (obut v šolske copate), ki je namenjena varstvu vozačev, oz. zunaj pod učiteljevim nadzorom (na igrišču pred šolo oz. v učilnici na prostem, kjer je organizirano varstvo vozačev).
  3. V času, ko je učenec vključen v varstvo vozačev, se brez vednosti učitelja ne sme sprehajati po šoli.
  4. Učencu vozaču je drugačen odhod domov dovoljen le s pisnim obvestilom staršev.
  5. Nekaj minut pred odhodom avtobusa učenci skupaj z učiteljem odidejo do postajališča.
  6. Ob vstopu in izstopu na avtobus imajo prednost mlajši učenci.
  7. Na avtobusu se učenec primerno obnaša:
    • Ob vstopu in izstopu šoferja pozdravi.
    • Med vožnjo se ne pogovarja s šoferjem.
    • Usede se na svoje mesto in med vožnjo ne vstaja.
    • Priveže se z varnostnim pasom (šolsko torbo odloži na tla).
    • Ne kriči in ničesar ne uničuje.
    • Upošteva navodila šoferja.
  8. Učencu, ki pravil varstva vozačev ne bo upošteval, se odvzame vozovnica in s tem pravica do vožnje s šolskim avtobusom.

(Skupno 1.180 obiskov, današnjih obiskov 1)