Mesec december je bil v vrtcu Šempas še posebej pestro obarvan. Izvedli smo raznolike dejavnosti, ki so prinesle otrokom veliko radosti ter možnosti za pridobivanje novih spoznanj in izkušenj. Dejavnosti so bile skrbno načrtovane, tudi v sodelovanju z zunanjimi sodelavci. Že v začetku meseca so si otroci ogledali predstavo Glasbene mladine Črni saksofon, kjer so bili preko zgodbice lepo predstavljeni različni inštrumenti iz različnih držav.  Dijakinje 4. letnikov SVŠ so otroke popeljale na igriv način v čudoviti svet črk s predstavo Burja reši zmedo. Skupine v vrtcu je obiskal Beli medved, ki je napovedal prihod Dedka Mraza. S pomočnicami vzgojiteljic so otroci zaplesali v novoletnem discu, vzgojiteljice pa so otrokom zaigrale pravljico Mojca Pokrajculja. Našemu vabilu se je prijazno odzvala devetošolka Lina, ki je otroke presenetila s svojo kobilo Luno. Pokazala nam je trikce, ki jih Luna zna. Dogajanje sta nam popestrila še šolski pevski zbor in otroci, ki sodelujejo v šolskem dramskem krožku. S predstavo Zajčka dva nas je prijetno presenetila gledališka skupina Face iz Solkana.

Veseli december smo zaključili s prihodom Dedka Mraza, ki je otroke razveselil z novimi igračami.