Program MC NGMladinski center Nova Gorica vabi vse starše, bodoče in stare starše, učitelje, vzgojitelje, strokovne delavce ter vse zainteresirane, ki so v svojem osebnem življenju ali pri delu v stiku z otroki in mladostniki na brezplačna 90 minutna predavanja na temo vzgoje otrok. Toplo vabljeni na predavanja:

• HITRI PRSTI, ki bo potekalo v torek, 15. 11., ob 17.00 v veliki sejni dvorani novogoriške mestne hiše. Predavala bo Špela Reš, univ. dipl. psihologinja, strokovna delavka in svetovalka iz LOGOUT-a, centra pomoči pri prekomerni rabi interneta in sodobnih tehnologij.
  • OTROK, ZRCALO SVOJIH STARŠEV, ki bo potekalo v torek, 29. 11., ob 17.00 veliki sejni dvorani novogoriške mestne hiše. Predaval bo mag. Andrej Debeljak, strokovnjak na področju zakonske in družinske terapije.
  • VARUH OTROKOVIH DOLŽNOSTI – VZGAJAM SAMOSTOJNE IN DOGOVORNE OTROKE, ki bo potekalo v ponedeljek, 5. 12., ob 17.00 v gledališki dvorani Gimnazije Nova Gorica. Predavala bo Simona Levc, svetovalna delavka, logopedinja, predavateljica, soavtorica knjige Varuh otrokovih dolžnosti (Juhant, Levc).
  • ŠTIRI OBDOBJA LJUBEZNI: BITI VEDNO DRUGAČE STARŠ, OD DOJENČKA DO ODRASLEGA ČLOVEKA, ki bo potekalo v ponedeljek, 12. 12., ob 17.00 v veliki sejni dvorani novogoriške mestne hiše. Predavala bo Alenka Rebula Tuta, slovenska pesnica, pisateljica in strokovnjakinja na področju psihologije.

Kratko pokušino iz vsebine posameznih predavanj in več o predavateljih najdete na spletni strani Mladinskega centra Nova Gorica (www.mc-ng.org).