V tednu od 22. 5. do 26. 5. 2023 smo v okviru projekta Aktivno v šolo in zdravo mesto ponovno organizirali Pešbus. Z njim je vsak dan »potovalo« več kot 120 otrok od prvega do devetega razreda.
V vseh vaseh šolskega okoliša so se učenci vsako jutro navdušeno in veselo zbirali kar na trinajstih postajah. Tam so jih pričakali učitelji spremljevalci, na pomoč pa so nam priskočile še tri upokojene učiteljice.
Lepo je bilo videti dolgo kolono otrok in prisluhniti njihovemu sproščenemu klepetu. Niti sredin dež ni preprečil, da Pešbus ne bi vozil.
Pred šolo so »pešbusarji« vsak dan dobili žigec v vozovnico, okrepčali pa so se tudi s sokom in posladkom.
Da se je teden, ko smo s hojo poskrbeli za zdravje in čistejše okolje, lepo zaključil, so bili otroci nagrajeni z rogljički, bonboni in sladoledom, ki so jih prispevali trgovina Fama in pekarna Pečjak.

20230524_073918

Slika 1 of 49