V sklopu urejanja odvodnjavanja v okolici osnovne šole in vrtca v Šempasu je predvidena tudi nova prometna ureditev območja, in sicer kot skupnega prometnega prostora, kjer bo omejena hitrost 20 km/h. Obenem bo na odseku ceste JP 787141 Šempas – Ozeljan med odcepom za JP 785481-Šempas (od križišča v vasi pri hišnih številkah 75 in 75E / pri ekološkem otoku) – skozi naselje do območja ob osnovni šoli in vrtcu v Šempasu urejen enosmerni promet v smeri proti vasi, razen za stanovalce tega območja. Prikaz ureditve je v prilogi. Predvidena ureditev je namenjena zagotavljanju boljših pogojev za najbolj ranljive skupine.

Izvedena dela so v skladu s PZI projektno dokumentacijo, št.1383-20, julij 2020, ki je izdelal CITY STUDI d.o.o.. Nov prometni režim bo veljal od zaključka izvedbe del, to je 31.8.2020.

Prosimo vas, da ste zaradi spremenjene signalizacije udeleženci v  prometu na tem območju še posebej pozorni.