Z Nočjo knjige obeležujemo 23. april, SVETOVNI DAN KNJIGE IN AVTORSKIH PRAVIC.

Brali bomo, poustvarjali, izdelovali stripe, čarali, pisali pesmi, ustvarjali lepši svet, menjali branje in sanje. Vse to v ponedeljek, 24. aprila.

PROGRAM:

9.00-10.30      Stripovska delavnica z Ivanom Mitrevskim za učence 6. b razreda

17.30–19.00    Pravljično-ustvarjalna delavnica za učence 1., 2. in 3. razreda

19.00–19.15   Otvoritev Noči knjige 2023

19.15–22.00   Različne delavnice:

• Bralnice pod slamnikom
  • Tačke pomagačke v šoli
  • Angleška čarovniška delavnica
  • Z Odprto knjigo o … svetu, v katerem mi je lepo živet’
  • POZOR! Nevarne knjige! Branje prepovedano!
  • Pesniška delavnica z gostjo večera, mlado pesnico Ano Rustja

19.15–22.00   Menjaj branje in sanje – izmenjava rabljenih, a dobro ohranjenih knjig, opremljenih s posvetili, z mislimi ali s citati.

22.00–7.00     Noč v knjižnici za zlate bralce

V šoli bo tudi nekaj bralnih kotičkov, ki bodo namenjeni TIHEMU branju knjig po izbiri.

Bralce prosimo, da s seboj prinesejo blazine ali spalne vreče in svojo skodelico za čaj. Če pa boste menjali branje in sanje, tudi knjigo s posvetilom, z lepo mislijo ali s citatom.

Za prigrizek bodo poskrbeli učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Sodobna priprava hrane.

Organizatorji Noči knjige 2023