Tudi v letošnjem šolskem letu se bomo pridružili NMSB, ki se bo začel 8. septembra na Mednarodni dan pismenosti in zaključil 7. oktobra in bo potekal pod geslom ¨Beremo skupaj.˝

Nit letošnjega NMSB je ¨Branje v javnem prostoru.¨ Posvetili se bomo vprašanjem: Kje najraje berete, kadar ne berete v zavetju varnega in zaupnega doma? Kam vzamete s seboj knjigo? Se radi družite ob knjigah – pogovarjate o prebranem ali skupaj berete na glas drug drugemu?

Branje v javnem prostoru ustvarja edinstvena okolja, ki navdihujejo in ustvarjajo skupnosti. Omogoča dostop do knjig in informacij izven običajnih prostorov branja. Omogoča pogovor in medsebojno učenje, s čimer se informacije in ideje širijo hitreje. Odpira vrata kritičnemu mišljenju, reševanju problemov, spoštljivi komunikaciji in medsebojnemu razumevanju. Daje občutek varnosti in pripadnosti. Na ta način izboljšuje družbo, krepi demokracijo in gospodarstvo, spodbuja kreativnost in inovativnost.

Na naši šoli z NMSB spodbujamo branje kot vrednoto pri vseh generacijah bralcev prek skupnega branja, z branjem povezanimi dogodki ter s širjenjem in izposojo knjig.

Boljša pismenost lahko spreminja življenja!

V tem mesecu bodo v času jutranjega varstva, rekreacijskega odmora ter med 12.15 in 13.45 potekale bralne urice za učence od prvega do četrtega razreda.

V sodelovanju z vami, dragi starši, bodo potekale različne aktivnosti, ki spodbujajo bralno kulturo in bralno pismenost tudi za učence višjih razredov.

Potek dejavnosti bo objavljen na tej povezavi.

Vabljeni, da se nam pridružite pri skupnemu branju.

Koordinatorica projekta Alenka Vižin