Člani dramskega krožka in otroški pevski zbor 1. razreda so združili moči in nastala je glasbena pravljica o zaspanem palčku Jurku. Dramski tekst je napisala oz. priredila učiteljica Ines Volk, izbor pesmi je pripravila učiteljica Sara Kompara Rušt, na klavirju pa je otroški pevski zbor spremljala učiteljica Andreja Skomina Velikonja. V tednu med 13.5. in 17.5. smo izvedli kar 6 nastopov. Najprej smo na šoli gostili otroke iz našega vrtca in vrtčevske otroke iz Lokavca. V sredo smo v dopoldanskem času zaigrali glasbeno pravljico našim sošolkam in sošolcem ter zaposlenim na šoli, v popoldanskem času pa smo pravljico uprizorili za starše in stare starše. Teden smo zaključili z dvema nastopoma na Podružnični šoli Črniče, popoldan pa so nas gostili v Krajevni skupnosti Ravnica.

Bučni aplavzi in iskrice v očeh otrok in staršev so nam poplačali ves trud, ki smo ga vložili v izvedbo in uprizoritev glasbene pravljice.