1.Brezplačno predavanje za učence in starše

Dragi učenci, spoštovani starši!

Na Pilovi spletni strani poteka literarno-fotografski natečaj Najst, ki ga podpira Javna agencija za knjigo. Zato je uredništvo revije Pil za šolarje pripravilo brezplačno spletno predavanje z naslovom Kako napišem dobro zgodbo? s pisateljico, pripovedovalko in pedagoginjo Špelo Frlic.

Špela nam bo približala kreativno pisanje in nas navdušila za branje in pisanje zgodb. Delila bo svoje izkušnje s pisanjem priljubljene knjige za otroke Bleščivka.
Dotaknili pa se bomo tudi poteka in zaključka Festivala in odgovorili na vprašanja, povezana z natečajem.

Vabljeni, da se pridružite predavanju, ki bo v petek, 18. 10. 2024 ob 16.00.

Prijavite se lahko na povezavi: https://bit.ly/3zREfgJ

Veselimo se srečanja z vami!

2. Brezplačno predavanje za starše

Razvoj bralne kulture: Kako do branja kot prijetne in redne dejavnosti

»Odrasli bi morali za branje otrok navijati tako zelo,

kot zanje navijamo na športnih treningih ali pri igranju inštrumenta.«
(dr. Sonja Pečjak v intervjuju za revijo Pogled)

Zakaj je bralna kultura pomembna za otroke in mladostnike? Kakšna je vloga izobraževalnih ustanov in družin? Kakšne strategije za spodbujanje branja so najbolj učinkovite?

Na ta in še mnoga druga vprašanja bo v sredo, 9. 10. 2024 ob 18. uri na spletnem predavanju z naslovom Razvoj bralne kulture: Kako do branja kot prijetne in redne dejavnosti odgovarjala dr. Sonja Pečjak.

Prijavite se lahko na povezavi.