Devetošolci, ki so vsa osnovnošolska leta brali, so se v četrtek, 23. 5. 2024, udeležili nagradnega izleta v Ljubljano. Najprej so se sprehodili skozi staro Ljubljano, si ogledali glavne znamenitosti mestnega jedra ter se povzpeli na Ljubljanski grad. V Gallusovi dvorani Cankarjevega doma so se nato udeležili prireditve Zlata bralka, zlati bralec, ki jo že vrsto let organizira Društvo Bralna značka – ZPMS v sodelovanju z društvom Zveze prijateljev mladine Slovenije in Telekomom Slovenije. Prireditve se je udeležilo skoraj 1300 bralcev in njihovih mentorjev iz vse Slovenije ter slovenskih šol v Italiji. Vseh zlatih bralk in bralcev je seveda veliko več. Zbrane je v imenu Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS nagovorila generalna sekretarka Manca Perko, ki je prebrala tudi pozdrave predsednika Marka Kravosa. Zlatim bralkam in bralcem so čestitali še predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije Darja Groznik, minister za vzgojo in izobraževanje Darjo Felda, predstavnik Telekoma Slovenije Primož Kučič in direktorica Javne Agencije za knjigo Katja Stergar. Program prireditve Zlata bralka, zlati bralec sta sooblikovala glasbena gosta Um in Kuna, vodil pa jo je Boštjan Gorenc – Pižama, ki se je pogovarjal z Ireno Matko Lukan in Tanjo Komadina, urednicama knjige Mali črv Oto in druga golazen avtorja Lovra Matiča z ilustracijami Tomaža Lavriča. Knjigo bodo v dar, skupaj s spominskim priznanjem za zvestobo knjigi in Bralni znački v vseh letih osnovne šole, učenci prejeli ob zaključku šolskega leta.

Našim zlatim bralkam in bralcem Maši Makuc, Lani Mrak, Pauli Vidal Černe, Maksu Mavriju, Gabru Kalanu in Nejcu Zagoršku iskreno čestitamo.