4. oktober 2024 se je začel vetrovno, kasneje se je pokazalo sonce nato pa je padla še kakšna kapljica dežja. Takrat pa smo bili že v varnem zavetju prečudovitega Doma krajanov Osek-Vitovlje v katerem je vladala ustvarjalna energija in nas vreme, sicer presenetljivo dobro glede na napovedi, sploh ni motilo. Likovni extempore OŠ Šempas, je bil že 34. po vrsti in že 7. leto Unescov projekt. V Domu krajanov se nas je zbralo šestdeset otrok in njihovih mentorjev, dan smo preživeli ob ogledu Oseka, likovnem ustvarjanju in prijetnem druženju.

Sodelujoče šole:

Gimnazija Nova Gorica, Srednja gradbena, geodetska, okoljevarstvena šola in strokovna gimnazija Ljubljana, zavod CIRIUS iz Vipave, OŠ Kanal, OŠ Šturje Ajdovščina, OŠ Danila Lokarja Ajdovščina prilagojen program, OŠ Dobravlje, OŠ Branik, OŠ Frana Erjavca Nova Gorica, OŠ Milojke Štrukelj Nova Gorica, OŠ Ivana Roba Šempeter, OŠ Solkan in OŠ Šempas.

Vsem sodelujočim šolam se zahvaljujemo za sodelovanje in se že veselimo srečanje prihodnje leto.

20241007_090542

Slika 6 of 234