Za nami je že sedma akcija Pešbusa, ki smo jo uspešno izvedli v tednu od 16. 9. do 20. 9. 2024. V njej so sodelovali učenci od 2. do 9. razreda, teh je bilo več kot 160. Na poti do šole jih je v celem tednu spremljalo več kot 30 spremljevalcev – učiteljev in drugih zaposlenih na šoli.

V okviru letošnjega Evropskega tedna mobilnosti smo se poleg Pešbusa vključili še v igro Ekoekipa, ki sta jo organizirala Mladinski center in MO Nova Gorica. Z obema akcijama smo učence spodbujali k prihodu v šolo na trajnostni način.

Zadnji dan so predstavniki obeh organizacij nagradili vse »pešbusarje« in podelili nagrade izžrebanim ekoekipam. Učenci so se posladkali s sladoledom, ki nam ga je doniralo podjetje Leone iz Ajdovščine.

Nekaj utrinkov s poti si lahko ogledate na priloženih fotografijah.

Načrtujemo, da bo Pešbus ponovno »vozil« spomladi.