shema sadjaOŠ Šempas v šolskem letu 18/19 nadaljuje sodelovanje v projektu Šolska shema, to je ukrep Evropske unije, ki zagotavlja državam članicam možnost brezplačne ponudbe sadja in zelenjave otrokom v šolah. Poleg te sheme je šola vključena tudi v šolsko shemo mleka. Oboje se učencem razdeljuje kot dodaten brezplačen obrok. Šolska shema vključuje različne izobraževalne dejavnosti in dejavnosti za ozaveščanje o pomenu sadja in zelenjave v prehrani ter pomenu mleka in mlečnih izdelkov za zdrav razvoj mladostnikov in s tem spodbuja zdrave prehranske navade pri mladih.

Ključni podatki:

• Vključenih pribl. 8 miljonov otrok EU v 54.000 šolah
  • 25 sodelujočih držav članic EU
  • EU financiranje je do 150 miljonov EUR letno
  • 83 % financira EU, 17 % financira Republika Slovenija
  • V EU SŠSZ otroci pojedo največ jabolk, pomaranč, banan, korenja, paradižnika, kumar…
  • Izobraževalne dejavnosti za otroke so zlasti obiski kmetij, šolski vrtovi in tečaji kuhanja

Preberite več.