Obiskali smo Varstveno delovni center Stara Gora, kjer so nastanjene odrasle osebe z motnjami v duševnem in telesnem razvoju ter odrasle osebe s pridobljeno možgansko poškodbo ali okvaro gibalnega aparata. Zaposleni so nas prijazno sprejeli, predstavili so nam »njihovo družino« in delo, ki ga skupaj opravljajo čez cel dan. Spoznali smo različne poklice (zdravnik, zdravstveni tehnik, diplomirani zdravstvenik, diplomirani delovni terapevt, diplomirani fizioterapevt, socialni delavec, varuh …), najbolj pa so se nas dotaknile zgodbe stanovalcev, ki v tem centru živijo.

Srečanje smo zaključili z glasbo, izmenjali smo si ročno izdelana darilca in se posladkali. Polni vtisov smo odhiteli v šolo in za sabo pustili iskrico upanja na ponovno snidenje spomladi.

Devetošolci ter učiteljici Livija K.Konjedic in Janja Lasič

IMG_20221018_113421