Spoštovani starši in učenci!

Vlada Republike Slovenije je 4. 3. 2022 sprejela Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 (Ur. l. RS, št. 29/22), ki je začel veljati v soboto, 5. 3. 2022 in prinaša dodatno sproščanje ukrepov. Na področju vzgoje in izobraževanja je spremenjeno določilo glede nošenja zaščitnih mask.

Od ponedeljka 7. 3. 2022 uporaba zaščitne maske za učence ni več obvezna ves čas izvajanja vzgojno-izobraževalnega programa. Prav tako uporaba zaščitne maske ni obvezna za strokovne delavce in druge zaposlene, ki z njimi sodelujejo pri izvajanju vzgojno-izobraževalnega programa v osnovnem šolstvu.

Zunanji obiskovalci (starši na pogovorni uri …) morajo še vedno nositi zaščitno masko v prostorih šole. Maska je zaenkrat za učence še vedno obvezna na avtobusih. Pri dejavnostih izven šolskih prostorov se še vedno mora upoštevati ukrepe, ki veljajo na kraju izvedbe dejavnosti.

Lep pozdrav in hvala za razumevanje, podporo in sodelovanje v zvezi z epidemijo v zadnjih dveh letih.

Zarja Hönn Marc

ravnateljica OŠ Šempas