Praznovanje 40-letnice nove šole in vrtca smo začeli v torek, 29. septembra 2020, s predavanjem akademskega kiparja Marka Pogačnika, Unescovega umetnika za mir. Pedagoški delavci smo z  odprtim srcem poslušali, kaj se dogaja z Zemljo in človekom. Nadaljevali smo s slovesnostjo ob odkritju spomenika osamosvojitvi Slovenije, ki sta ga Marko in Marika Pogačnik poklonila šoli.  Kulturni program in  razstavo z utrinki življenja Pogačnikove družine so pripravili naši učenci, za protokolarni del pa so poskrbeli člani Območnega združenja veteranov za Slovenijo VETERAN Nova Gorica, ki so Marku Pogačniku in šoli  podelili tudi priznanje. Ob tej priložnosti smo pripravili še razstavo knjig Marka in Ane Pogačnik ter Ajre Miška.

Livija Komel-Konjedic, Patricija Pregrad, Mojca Maver Podbersič

20200929_180734

Slika 5 of 14

(Skupno 1.160 obiskov, današnjih obiskov 1)