Spoštovani,

pošiljamo vam podrobnejša navodila o organizaciji pouka v naslednjem tednu. Kot smo že včeraj sporočili, se bo v tednu od 19. 10. 2020 do 23. 10. 2020 pouk izvajal prilagojeno:

– učenci od 1. do vključno 5. razreda se izobražujejo v šoli,
– učenci od vključno 6. do 9. razreda se izobražujejo na daljavo.

• Oblikovanje skupin, v katerih bo potekalo vzgojno-izobraževalno delo v prostorih šole, ostaja nespremenjeno (v matičnih oddelkih, kot od začetka šolskega leta).
  • Izobraževanje na daljavo učitelji praviloma izvajajo od doma, v primerih, ko to ni možno, pa v prostorih šole. (Učitelji, ki poučujejo na razredni in predmetni stopnji, na dan, ko pridejo zaradi izvedbe pouka na razredni stopnji na šolo, opravijo vse ure za ta dan na šoli).
  • Šole ne načrtujejo dejavnosti izven pouka, ki bi vključevale združevanje učencev (interesne dejavnosti, izvenšolske dejavnosti).
  • Pri izvajanju jutranjega varstva in podaljšanega bivanja odsvetujejo združevanje učencev, če je le mogoče.
  • Plavalni tečaji, ekskurzije in praktični del prometne vzgoje za kolesarski izpit se ne izvajajo.
  • Dnevi dejavnosti se lahko izvedejo na šoli (ob upoštevanju priporočil).
  • V zaprtih šolskih objektih se za učenke in učence ne izvajajo dejavnosti, ki niso del programov zavoda in jih izvajajo zunanji izvajalci.
  • Šola organizira šolsko prehrano za učence, ki obiskujejo pouk v prostorih šole.
  • Urnik ostaja nespremenjen (z nekaterimi prilagoditvami).
  • V tednu od 19. do 23. 10. bomo učence 6.-9. razreda odjavili od šolske prehrane kar na šoli (staršem prehrane ni potrebno odjavljati).
  • Varstvo vozačev ostaja nespremenjeno (brez »posebne vožnje« do Petrača). O morebitnih spremembah vas bomo obvestili.
  • Izbirni predmeti za 4.-6. razred se za učence izvajajo na šoli (4., 5) in od doma (6.) – v dogovoru z učitelji posameznih predmetov.
  • Pisna ocenjevanja znanja se za učence 6.-9. razreda v dogovoru z učitelji izvajajo na daljavo ali so prestavljena.
  • ISP, DSP se izvaja na šoli za učence 1.-5. razreda, za ostale na daljavo ali po ponovni vrnitvi na šolo (v dogovoru z učitelji izvajalci).

Želimo si, da bomo tudi tokrat s skupnimi močmi in doslednim spoštovanjem ukrepov uspeli izboljšati trenutno epidemiološko situacijo in da se bodo z 2. 11. 2020 vsi učenci spet izobraževali na šoli.

Zarja Hőnn Marc

ravnateljica OŠ Šempas