V letošnjem šolskem letu smo se ponovno pridružili Nacionalnemu mesecu skupnega branja 2020, ki je potekal od 8. septembra do 11. oktobra. Kljub letošnji nenavadni situaciji smo organizirali kar štirideset različnih bralnih dogodkov in bralno ustvarjalnih delavnic predvsem za učence od prvega do četrtega razreda ter vrtčevske otroke.
Razveselila nas je novica, da so bili naši dogodki prepoznani kot naj dogodki med UNESCO OŠ, ki so bili izvedeni v času NMSB-ja. Pod letošnjo novoletno smrečico nas bodo tako pričakale knjige, ki bodo obogatile police naše šolske knjižnice. Nastop ustvarjalca pa zaradi ˝Corona˝ situacije letos žal ne bo mogoč.

Ob tej priložnosti se zahvaljujem vsem učiteljicam, vzgojiteljicam in knjižničarki, ki so pripomogli, da je NMSB uspešno zaživel.

Alenka Vižin